VIDEO/ Kukësi thyen Tiranën kampione, ikën nga vendi i fundit! Një japonez nderon Bylisin ndaj Kastriotit, të hënën 3 sfidat e tjera të javës së 19

Tirana kampione në fuqi e Superligës, që gjithashtu kishte 3 fitore rradhazi, është thyer nga Kukësi me rezultatin 2-0 në ndeshjen e parë të javës së 19.

Në ‘Kukës Arena’ goli i parë erdhi në minutën e 32 pas zhvillimit të një goditje këndi. Fillimisht u devijua me zonë në kokë para se më të njëjtën mënyrë Oppong ta dërgonte në rrjetë. Nga ky moment Tirana u përpoq të reagonte, por atë që se bënë bardheblutë e finalizoi Bytyçi në pjesën e dytë, duke vulosur edhe rezultatin përfundimtar të sfidës. Kjo ishte edhe një fitore jetike për Kukësin, që renditej në vendin e fundit dhe njëkohësisht ia doli të merrte suksesin e dytë rradhazi.

 

Sakaq sfida tjetër e së dielës mes Bylisit dhe Kastriotit u fitua 1-0 nga ballshiotët. Golin vendimtar të ndeshjes e realizoi japonezi Doi në pjesën e dytë. Me këtë fitore të Bylisit Kastrioti zbret në vendin e fundit dhe komplikon shumë situatëm.

 

 

Ndërkohë të hënën luhen 3 sfidat e tjera të javës së 20. Në orën 13:00 Laçi pret Teutën, në orën 16:00 Erzeni sfidon Vllazninë, ndërsa në orën 19:00 Partizani ka mundësinë të reduktojë diferencën në krye me Tiranën në rast se ia del kundër Egnatias.

Ne.k./LR/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A e zgjidh problemin me shqiptarët në Britani vizita e Ramës në Londër?×

Lajmi i fundit

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli

EURO 2024/ Reteguin nuk mjafton! Anglia nuk e diskuton fitoren! ‘3 luanët’ mundin mes 3 golave Italinë në Napoli