Kuleba: NATO nuk bën asgjë për të na mbështetur, këtë e them me keqardhje

Kuleba: NATO nuk bën asgjë për të na mbështetur, këtë e them me keqardhje

1653492897_Capture.JPG

NATO si institucion nuk bën absolutisht asgjë për të mbështetur Ukrainën në konfliktin kundër Rusisë dhe këtë e them me keqardhje kështu deklaroi ministri i Jashtëm ukrainas, Dmytro Kuleba, gjatë fjalimit të tij në forumin e Davos.

“Populli ukrainas mendonte se NATO ishte një forcë e fuqishme, por lufta është gjithmonë një provë që heq maskat, dhe ne të gjithë kemi parë fytyra reale”, tha Kuleba.

Kuleba foli për Aleancën si një institucion "që qëndron mënjanë" ndërsa BE ka marrë vendime revolucionare dhe novatore që ata vetë nuk e prisnin t'i merrnin.


Lajmi kryesor:

Kievi ‘sulmon’ NATO-n: E përçarë, nuk bën asgjë për të na mbështetur! Separatistët pro-rusë: Severodonetsk i rrethuar


E.K/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A duhet të ketë një Paketë të dytë të Rezistencës Sociale?×

Lajmi i fundit

John

Moska: Operacioni special në Ukrainë do të përfundojë me arritjen e objektivave