Kultivuan lëndë narkotike, arrestohen burrë e grua në Lezhë

Foto ilustruese

Burrë e grua janë arrestuar në fshatin Krajen të Lezhës, për kultivim të lëndëve narkotike.

Policia ka arrestuar Pjetër Kola dhe bashkëshortja e tij shtetasja Dava Kola, banues në Zejmen, pasi në një ambient të hapur janë konstatuar në tentativë për të kultivuar bimë narkotike.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Lezhë, për veprime të mëtejshme, për veprën penale 'Kultivimi i bimëve narkotike'.

M.Q./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Nisja e vitit të ri shkollor të hënën, a jeni dakord me mësimin me turne dhe orët e shkurtuara për nxënësit?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ish-nënkryetari i FRPD: Basha ka në plan të krijojë partinë 'Republika e Re', pas shkarkimit! E vetmja rrugë shpëtimi për të, bashkëqeverisja me Ramën