Serie A/ Interi fiton dhe 'mbyll punët' e titullit për ditëlindje! Kumbulla e Bajrami në fushë, Sassuolo fiton pas tetë ndeshjeve! Marvin Çuni siguron penallti (VIDEO)

Serie A e futbollit është në javën e 28-të. Kjo e shtunë sportive filloi me dy ndeshje në orën 15:00, aty ku tri pikë siguruan vendasit e Cagliarit dhe Sassuolos. Inter luan në orën 18:00. Interi nuk ka të ndalur dhe pas suksesit 0-1 në udhëtim me Bolognan 'prek' titullin.

Interi fitoi 0-1 kundër Bolognas. Në "Dall'Ara" vendosi goli i Bisseck në minutën e 37-të. Krosimi i Bastoni u zhfrytëzua mirë nga Bisseck që i dha kështu tri pikë Interit në ditëlindjen e 116-të. Në këtë duel Kristjan Asllani luajti 30 minuta si zëvendësues i Calhanoglu. Mesfushori i Kombëtares feston sot ditëlindjen e 22-të. Me 75 pikë Interi kryeson renditjen, 18 pikë më shumë se Juventusi (-1 ndeshje) ndjekës.

Në "Mapei Stadium", Sassuolo fitoi 1-0 me Frosinonen. Në këtë sfidë për vendasit morën minuta Nedim Bajrami dhe Marash Kumbulla. Nga ana tjetër Marvin Çuni fitoi penallti për miqtë, me Kaio Jorge që e shpërdoroi në minutën e 90-të. Për vendasit golin me vlerën e tri pikëve e shënoi Thorstvedt në minutën e 58-të. Bajrami luajti 90 minuta të plota, ndërsa Kumbulla u fut në të 83 minutë. Kjo ishte fitorja e parë e Sassuolos pas tetë ndeshjeve që nuk shijonte tri pikët.

Në Sardegna, vendasit e Cagliarit siguruan tri pikë me vlerë kundër rivalëve direkt të Salernitanës duke i mundur 4-2. "Festivali i golave" filloi në minutën e 12-të me Lapadulën, teksa Gaetano dyfishoi për vendasit në fundin e pjesës së parë. Shumorodov shënoi dopietë në minutat 51 dhe 76-të, teksa ndërmjet tij Kastanos dhe Maggiore trembën vendasit, me rezultatin final 4-2.

Ora 20:12
VIDEO/ Inter mposht 0-1 Bolognan dhe 'prek' titullin për ditëlindje! Asllani luan 30 minuta

Interi fitoi 0-1 kundër Bolognas për raundin e 28-të në Serie A. Në "Dall'Ara" vendosi goli i Bisseck në minutën e 37-të. Krosimi i Bastoni u zhfrytëzua mirë nga Bisseck që i dha kështu tri pikë Interit në ditëlindjen e 116-të. Në këtë duel Kristjan Asllani luajti 30 minuta si zëvendësues i Calhanoglu. Mesfushori i Kombëtares feston sot ditëlindjen e 22-të. Me 75 pikë Interi kryeson renditjen, 18 pikë më shumë se Juventusi (-1 ndeshje) ndjekës.