Kundërshtarët e Shqipërisë, Kroacia publikon listën e Euro 2024

Kundërshtarët e Shqipërisë, Kroacia publikon listën e Euro 2024

Ekipi kroat

Europiani 2024 do zhvillojë aktivitetin nga 14 qershori - 14 korrik dhe Shqipëria do jetë pjesë e Grupit B. Së bashku me kuqezinjtë në këtë grup bëjnë pjesë Italia, Spanja dhe Kroacia.

Pikërisht ballkanasit, rivalët e kuqezinjve kanë publikuar listën provizore për në Gjermani. Trajneri Zlatko Dalic ka grumbulluar 26 emra, teksa nëntë emra janë në pritje.

Bie në sy se Kroacia ka në përbërje emra si Gvardiol, Stanisic, Modric, Kovacic, Brozovic, Pasalic, Perisic, Kramaric, Budimir apo Pjaca.

Ndeshjet e Euro 2024 të Shqipërisë në Grupin B:

15.06.2024 Itali vs Shqipëri, “ BVB Stadion Dortmund”, ora: 21:00

19.06.2024 – Kroaci vs Shqipëri, “Volksparkstadion Hamburg”, ora: 15:00

24.06.2024- Shqipëri vs Spanjë, “Düsseldorf Arena”, ora: 21:00

Përballja Shqipëri - Kroaci do jetë e para mes dy skuadrave në historinë e tyre.

Lista e Kroacisë

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në plazhe, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

Zaloshnja: 1.7 milionë turistë nga Kosova? Gjithsej 1.6 milionë banorë ka Kosova…

Zaloshnja: 1.7 milionë turistë nga Kosova? Gjithsej 1.6 milionë banorë ka Kosova…