'Kur më shkon sokakut', koncert në Korçë nga Josif Minga

Korçë- Koncerti me këngë qytetare korçare, “Kur më shkon sokakut” mbushi mbrëmë sallen e teatrit “Andon Zako Çajupi”.

Kompozitori Josif Minga u kujdes deri në detaje për të pasyruar tek publiku artdashës këngët e vjetra.

“Serenata dhe këngët qytetare Korçare ja kane dalë të qëndrojnë në skenë dhe jo vetëm por këto këngë kërkojnë interpretimin e këngëtarëve profesionistë”, tha kompozitori Josif Minga 

E veçanta e këtij koncerti këngëtari gjakovar Artan Bakija.

 “Nëse ju humbasin partiturat e këngëve korçare, ajdeni se i gjeni në Gjakovë”, tha Bakija.

 

Këngëtarët korçarë Bledi Polena, Olsa Pema dhe Stelio Tollkuçi si dhe kori gjithashtu interpretuan me mjeshteri.

Aktivitete të tjera kulturore pritet te organizohen ne Korce me rastin e festive te fundvitit.

S.G/KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Fëmijët vrasin babain në Durrës, a është në krizë familja shqiptare?×

Lajmi i fundit

Sportelet e FSHU të hapura edhe të dielën, paguani faturën të evitoni ndërprerjen e furnizimit

Sportelet e FSHU të hapura edhe të dielën, paguani faturën të evitoni ndërprerjen e furnizimit