Kush është ish agjenti i FBI-së, ortaku tjetër i shqiptaro-amerikanit dhe McGonigal, nën hetim për një tjetër çështje

Kush është ish agjenti i FBI-së, ortaku tjetër i shqiptaro-amerikanit dhe McGonigal, nën hetim për një tjetër çështje

1674591231_finalprojekt.00133114.Still004.jpg

Ish-agjenti i FBI-së Mark Thomas Rossini është ortaku tjetër i shqiptaro-amerikanit Agron Neza dhe Charles McGonigal, i arrestuar në Nju Jork nën akuzën se ka marrë të paktën 225,000 dollarë para në dorë nga një ish-oficer i inteligjencës shqiptare në këmbim të promovimit të interesave të tij të biznesit. Edhe Rossini ndodhet nën hetim, por për një çështje tjetër.

Ai ishte ortak me Nezën dhe McGonigal të quajtur ‘Law Office and Investigation’, aktualisht me aktivitet të pezulluar.


Lajmi kryesor:

Arrestimi në SHBA i zyrtarit të FBI, McGonigal kishte biznes në Shqipëri! Udhëtoi në Tiranë dhe historia e koncesionit të naftës (DOKUMENTET)


  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria skualifikohet nga Euro 2024, a ju pëlqeu loja e Kombëtares×

Lajmi i fundit

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median

Operacion në zhvillim e sipër, SPAK 20 masa sigurie në lidhje me inceneratorin e Tiranës! Masa për kompanitë guackë, dyshohet edhe për 2 të lidhur me median