Kush është drejtoresha e Tatimeve që zëvendëson Vangjush Dakon në zgjedhjet lokale

Vangjush Dako

Kryeministri Edi Rama pritet të shpallë  ditën e shtunë listat e kandidatëve për kryetarë bashkie në 61 bashkitë e vendit. Disa prej tyre janë konfirmuar ndërsa pjesa tjetër pritet të konfirmohen shumë shpejt.

Mësohet se një prej tyre është Valbona Sako e cila sipas burimeve të Report TV pritet të marrë besimin e kryeministrit Edi Rama  për të të kandiduar për Bashkinë e Durrësit. Aktualisht ajo mban postin e drejtoreshës së Tatimeve në Durrës.

Bashkia e Durrësit drejtohet prej 12 vitesh nga Vangjush Dako,i cili me sa duket nuk do të kandidohet më nga socialistët pasi vetë ata propozuan pak muaj më parë kërkesën që pengon kandidimin e kryebashkiakëve me më shumë se tre mandate.

Sako duket se do të ketë mbështetjen e kryebashkiakut Dako në garën e saj për Bashkinë e Durrësit.

Me rreth të kuq Valbona Sako

 • Sondazhi i ditës:

  A duhet të ketë një strategji të re për të përballuar koronavirusin?

Komento

Komente

 • Dursak: 13/05/2019 02:15

  Te votosh sot per rilindasit e Rames eshte njelloj sikur ti besh gropen te ardhmen e kalamajve te tu VOTONI per ke te DONI MJAFTON TE JESH DURSAK QE TI PERKUSHTOHESH QYTETIT DHE QYTETARVE DAKO SHKATEROJE ARKITEKTUREN E DURESIT TE LASHTE SHIKONI AMFITEATRIN DHE SHTEPITE TE NDERTUAR SIPER AMFITEATRIT DUKET G E T O DURRESI KA NJE GIFT QEESHTE AMFITEATRI. NJELLOJ SI KOLOSEU NE ROME CFARE BERI DAKO ????? Renoje shkateroje groposi betonoje mermeroje jashte standartit shperdorim ifondeve publike SHKATERUESI I plazhit DAKOS DUHET TI BEHET TREKENDESHI MU TE SHATRIVANI QE E HOQI POSHTE DAKOT POSHTE RILINDJA RROFSHIN QYTETARET EDURRESIT

  Përgjigju
 • Kontabel: 11/05/2019 14:29

  Urime Bona.Je e sukseshme.Shume puntore.Do ja dalesh me sukses ketij misioni qe te kane besuar.

  Përgjigju
 • Xhavit Dedej: 10/05/2019 21:21

  Edhe adrian çela shume mire eshte per durresin. Cun qytetar i civilizum.

  Përgjigju
 • anonimi: 10/05/2019 18:42

  Kryetar 2 jan opsionet Cela dhe Dako dhe pik

  Përgjigju
 • Luçi Nishtulles: 10/05/2019 12:32

  Drejtori halabak i hipotekes u tall me ramen. I tha qytetarit shko se ta zgjidh rama hallin. Se ky ishte vene ne karrike me rrujt leket dhe me gjujt icik per p.. . Te rifreskohen kandidaturat se po kte ftyra pijanecesh dhe qejflinjsh jane bo bajate. Te ahkofte mbare znj. Sako.

  Përgjigju
 • Luçi Nishtulles: 10/05/2019 12:29

  Po pse duhej te vihej spartak kovaci? Apo se ka vjedh miliona nga tenderat ne ujesjelles. Me mire kjo zonja te pakten nk eshte e perfolur dhe nk ben pjese e tavolinave te drejtoreve te paafte te durresit qe ja sollen ne maje te hundes rames.

  Përgjigju
  • Drx: 10/05/2019 14:26

   Sakte fare. Apo ndonje nga emrat e tjere qe jane permendur qe jane bloze fare

 • miklovani: 10/05/2019 09:22

  Normal do coj racionin kjo, me kte levizje prape vangjushi eshte Kryetar, se kjo per ate punon si diten dhe naten.

  Përgjigju
 • Lani durrës: 10/05/2019 07:25

  Kandidaturë e dobët.Vendoset për të humbur Durrësin.

  Përgjigju
 • durrsaku: 09/05/2019 23:25

  Ska shance te fitoj ne Durres nese ka zgjedhje normale.Bravo Ed Rama qe po e emeron si Krytare Bashkie per meritat skandaloze qe ka.

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Qytetarët në Elbasan nuk respektojnë distancimin social, grumbull në gjendjen civile, s'mbajnë as maska