Rindërtimi kushtoi 8 milionë euro në 2017, dëmtohet pas vetëm 4 vitesh rruga Elbasan-Cërrik

Aksi rrugor Elbasan-Cërrik i cili është inauguruar rreth 4 vite më parë, dita-ditës po shkon drejt degradimit pasi në disa pjesë të këtij segmenti asfalti ka pësuar dëmtime duke u kthyer në burim aksidentesh.

Banorët shprehen të shqetësuar pasi dëmtimi i rrugës bëhet shkak për aksidente, ndërsa pohojnë se punimet janë kryer pa cilësi.

"Nuk është shtruar mirë, punimet janë bërë pa cilësi. Makinat devijojnë sensin e lëvizjes dhe përplasjen", tha një banor.

Ndërsa një tjetër shprehet se në disa pjesë të rrugës asfalti është deformuar nga lagështia.

Investimi për këtë aks nacional me gjatësi 23 kilometra u krye nga Autoriteti i Rrugëve në vitin 2017 me një vlere afro 8 milionë euro.

SI.E./KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Frika nga varianti Delta, a është momenti i vaksinimit me detyrim për kategori të caktuara të popullatës ?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Sherr mes dy të rinjve me thika, plagoset 19-vjeçari në Durrës, policia në kërkim të autorit