Kuvendi kombëtar i PD/ Ironia e Kullurit: Kryetar marrsh nga ditët tona! T'rujt Zoti! Gashi: Kjo parti vlerëson ato që s’kanë punuar asnjë ditë për të

TIRANË- Ish- anëtari i Këshillit Kombëtar, Edvin Kulluri ka komentuar me ironi atë se çfarë u pa sot në Kuvendin Kombëtar të PD, ku duke perifrazuar fjalët e tij, përveç lavdëve për Lulzim Bashës, nuk prodhoi asgjë tjetër.

“Kryetar, marrsh nga ditët tona! T’u beftë dita 1000! T’rujt Zoti! Vetëm ti mendon për ne demokratet e thjeshtë! Vetem me ty do futet Shqipëria në Europë!  Lufta për të rrëzuar regjimin kriminal të Rames sapo ka filluar! Të plasin armiqtë dhe tradhëtaret e kauzës tënde të lartë!  Vetëm ti e ben Shqipërine perëndimore! Aman o shef, më fut pak në Këshill Kombëtar se po vdes”, shkruan Kulluri.

Nga ana tjetër, Kryetarja e Lidhjes së Gruas për zonat rurale në PD Durrës, Aishe Mullici Gashi ka hedhur akuza duke thënë se në këtë parti ata që punojnë lihen menjëanë e ndërsa ata që nuk kanë bërë asnjë ditë punë vlerësohen.

“Jam idealiste dhe besnike e PD , e dua PD për idealet që u themelua në 1991. Urrej dhe përbuz cdokënd që shkatërron këto ideale. Në ditët me të vështira në protesta , organizime strukturash dhe në fund në fushatë shtëpi me shtëpi për të fituar Partia Demokratike e Shqipërisë. Aty ku punova dola fituese e zgjedhjeve pamvarsisht blerjes dhe punësimeve fiktive që u bënë. Sot lihemi mënjane dhe vlerësohen ata që nuk bën asnjë dite pune për PD”, shkruan Gashi.

Kuvendi i PD ka zgjatur 7 orë nga ku kryetari Basha propozoi krijimin e një platforme qytetare për demokracinë, ndërsa i drejtoi një mesazh të fortë kundërshtarëve të tij brenda partisë duke i thënë se kurrë më nuk do ta kthejë faqen tjetër. Nishani e Shehaj bojkotuan aktivitetin, Marku kërkoi rithemelim të partisë ndërsa Kadilli tha se kuvendi nuk solli asgjë të re. Por propozimet e tij Basha nuk i dëgjoi pasi u largua. 

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Beteja për FSHF-në, a duhet të vijojë Armand Duka të drejtojë futbollin në vend?×

Lajmi i fundit

John

I pyetur për rritjen e inflacionit në SHBA, Joe Biden ofendon rëndë live gazetarin!(VIDEO)