Këshilli i Emërimeve në Drejtësi jep ‘ok’ për kandidimin e Arta Markut dhe Gent Ibrahimit për në ‘Kushtetuese'

Këshilli i Emërimeve në Drejtësi jep ‘ok’ për kandidimin e Arta Markut dhe Gent Ibrahimit për në ‘Kushtetuese'

Gent Ibrahimi dhe Arta Marku

TIRANË- Këshilli i Emërimeve në Drejtësi (KED) ka dhënë dakordësinë për vazhdimin e garës për gjyqtar në Gjykatën Kushtetuese për ish-kryeprokuroren Arta Marku.

Report Tv mëson se në mbledhjen e një dite më parë është dhënë dakordësia për kandidimin dhe vazhdimin e garës ka marrë edhe ish-kreu i Këshillit të Lartë të Prokurorisë (KLP), Gent Ibrahimi.

Arta Marku dhe Gent Ibrahimi kandidojnë për vakancën e shpallur nga presidenti.

Nga gara për gjykatën kushtetues është skualifikuar kandidatja Elida Take.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

  • beni: 11/08/2022 17:57

    haahahha arta marku ne kushtetuese hahahah ose kunati i mimit haahhah drejtesia e re ahhahahaa

    Përgjigju
  • Sondazhi i ditës:

    Qeveria shtyn zbatimin e fashës 800 kWh për çmimin e energjisë, mendoni se është zgjidhja e duhur?×

Lajmi i fundit

Rusi/ Reperi i njohur bën vetëvrasje për të mos shkuar në luftë

Rusi/ Reperi i njohur bën vetëvrasje për të mos shkuar në luftë