Laçi mund Tiranën dhe blindon Evropën, Partizani dërgon Vllazninë në play-out, fitojnë Teuta dhe Bylis

Laçi mund Tiranën dhe blindon Evropën, Partizani dërgon Vllazninë në play-out, fitojnë Teuta dhe Bylis

Tirana-Laçi

Tirana vijon të jetë e "dehur" nga titulli kampion. Bardheblutë u mposhtën 3-1 nga Laçi në Kurbin në ndeshjen e javës së 35-të të Superligës. Laçi blindon vendin e tretë në renditje dhe kalimin në Europë. Partizani fitoi pastër 3-0 me Vllazninë në Air Albania dhe detyron shkodranët që të luajnë ndeshje shtesë për të qëndruar në Superligë.

Vllaznia ndodhet në zonën play-out dhe i duhet të fitojë ndeshjen shtesë për të qëndruar mes më të mirëve duke rrezikuar jo pak. Teuta fitoi me vështirësi në Vlorë 3-2 me Flamurtarin dhe mban vendin e katërt në renditje. Bylisi siguroi qëndrimin në Superligë pasi fitoi 2-0 ndaj Luftëtarit. Javën e parafundit të Superligës e mbyll sfida Kukësi-Skënderbeu që luhet në 20:45./Përgatiti Andi Kapxhiu.

Partizani-Vllaznia

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS