Tirana kalon Flamurtarin dhe pret dhuratë nga Vllaznia për titullin, fiton Skënderbeu

Tirana kalon Flamurtarin dhe pret dhuratë nga Vllaznia për titullin, fiton Skënderbeu

Të dielën në mbrëmje Tirana mund të shpallet edhe matematikisht kampione e Shqipërisë. Bardheblutë fituan 2-0 ndaj Flamurtarit në kryeqytet dhe prekin me njërën dorë titullin kampion. Muçi në pjesën e parë dhe Ismailgeci në të dytën ishin autorët e golave. Tirana kryeson me 69 pikë Superligën 7 më shumë se Kukësi i vendit të dytë që nesër është i impenjuar me Vllazninë në Shkodër. Një fitore e kuqebluve me Kukësin i jep që nesër dhe pa zbritur në fushë titullin Tiranës pas 11 vitesh.

Ndërkaq Skënderbeu fitoi me vështirësi në Gjirokastër 1-0 ndaj Luftëtarit me golin e Krasniqit. Korçarët qëndrojnë në garë për një vend në Kupat e Europës pasi vendi i tretë është vetëm një pikë larg. Nesër luhen ndeshjet e tjera të javës së 34-të. Teuta pret Partizanin, Vllaznia luan me Kukësin dhe Bylisi ndaj Laçit./Përgatiti Andi Kapxhiu.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    'Rasti Qefalia', a fshihen gjobat pas akuzave të Këlliçit, Nokës, opozitës?×

Lajmi i fundit

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS

'S'i bashkon raporti, por leku' PS dhe PD votojnë pro një page shpërblim për orët shtesë në Komisionin e TIMS