POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Kërkoi seks për t’i dhënë kujdestarinë e fëmijës, KLGJ pezullon nga detyra gjyqtarin Roland Hysi

Gjyqtari Roland Hysi

Këshilli i Lartë Gjyqësor ka vendosur pezullimin nga detyra për gjyqtarin e Gjykatës së Rrethit Gjyqësor Fier, Roland Hysi. Pezullimi i tij nga detyra vjen pas arrestimit të gjyqtarit pas publikimit të videos teksa ai kërkonte favore seksuale kundrejt dhënies së kujdestarisë së fëmijës. (SHIKO KËTU)

Gjatë mbledhjes anëtarët e Këshillit të Lartë Gjyqësor, shprehën vendosmërinë për të luftuar pa asnjë kompromis çdo akt apo sjellje që diskrediton rëndë figurën e gjyqtarit.

Gjyqtari Hysi dhe psikologia Elona Meçani u arrestuan ditën e djeshme (SHIKO KËTU)  pasi akuzohen për veprat penale “Korrupsioni pasiv i gjyqtarëve prokurorëve dhe funksionarëve të tjerë të organeve të drejtësisë" dhe "Ushtrimi i ndikimit të paligjishëm të personave që ushtrojnë funksione publike”. 

ke.mu.
Komento

Komente

 • Mondi: 11/01/2019 00:19

  Mos u merzit Shoku gjyqkar shko I qik e kap sapunin , se tashi eshte rralla e gruas ose vajzes tende te bredhin neper hotele duke treguar ngjyren e brekve per me te shpetu bythen tende hahhah

  Përgjigju
 • Popull: 10/01/2019 20:30

  Pse pezullim?? Nuk shkarkohej dot direkt? Cfar duhet të bënte tjetër gjë ky ordineri që të shkarkohej, apo duhet të vriste ndonjë në sallën e gjyqit.

  Përgjigju
  • moni: 10/01/2019 20:53

   Per sa kohe nuk eshte i denuar me nje vendim gjykate, cdokush eshte teknikisht i pafajshem. Pra deri ne momentin e denimit te tij nga gjykata, ai do qendroje i pezulluar. Kur te merret vendimi mund te shkarkohet.