Lajm i trishtë për sportin shqiptar, ndahet nga jeta pioneri i volejbollit shijakas

Lajm i trishtë për sportin shqiptar, ndahet nga jeta pioneri i volejbollit shijakas

Ali Gurabardhi

Është ndarë sot nga jeta në moshën 87-vjeçare Ali Gurabardhi, një nga themeluesit e sportit të volejbollit në qytetin e Shijakut. Gurabardhi është një ndër figurat e spikatura të sportit të volejbollit dhe ndër pionerët e parketit në Shqipëri.

Ali Gurabardhi është nderuar nga Federata Shqiptare e Volejbollit (FSHV) me titullin "Nder i Volejbollit Shqiptar" për kontributin e çmuar ndër vite në këtë sport. Gjithashtu nga Bashkia e Qytetit të Shijakut me titullin “Qytetar Nderi” për kontributin e tij në krijimin dhe drejtimin e klubit “Erzeni” në volejboll, si dhe së fundmi me titullin "Mjeshtër i Madh" nga ish-presidenti i Shqipërisë Ilir Meta me motivacionin, 'për merita të veçanta civile', në shenjë vlerësimi dhe mirënjohjeje për veprimtarinë e dalluar si drejtues i klubit sportiv ‘Erzeni’, si dhe për arritjen e rezultateve të larta në sportin e volejbollit.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A merr fund kriza në PD me zgjedhjen e kryetarit të ri më 29 korrik?×

Lajmi i fundit

Shpërthimi i digës Dnipro, FOTO nga përmbytjet, 42 mijë njerëz në rrezik

Shpërthimi i digës Dnipro, FOTO nga përmbytjet, 42 mijë njerëz në rrezik