Lajme jo të mira nga Instagram, do 'zhduket' komanda juaj e preferuar

Lajme jo të mira nga Instagram. Një nga opsionet identifikuese të Instagramit duket se do të zhduket dhe është fjala për zemrën e kuq, komandën e ‘like’

Kjo do të thotë se nuk ka më zemra të kuqe për fotot e postuara nga miqtë tanë apo për figurat publike që duam të ndjekim. Me gjasë, “pëlqimet” do t’i shohë vetëm përdoruesit që i merr ato dhe jo të tjerëve.

Kjo nismë është konsideruar një ndryshim radikal për rrjetin social Instagram me qëllimin për t’i përqendruar njerëzit më shumë tek përmbajtja dhe sa më pak tek like-t e marra.

Edhe pse ky ndryshim është ende në fazën eksperimentale, dihet që nuk do të mirëpritet nga përdoruesit, të cilët i shohin si shumë të rëndësishme numrin e “Like”.

  • Sondazhi i ditës:

    Turizmi/A jeni të kënaqur me shërbimet dhe çmimet që gjeni në zonat turistike?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Plagosi 2 persona, Aldo Gjini në kërkim nga EUROPOL për tentativë vrasje, trafikim armësh dhe municionesh luftarake! I arrestuar edhe në 2016 në Itali për shpërndarje droge