Rama tha 'Turp', Prefekti i Kukësit refuzon të firmosë titullin “Qytetar Nderi” për Gafurr Mazrekun

Rama tha 'Turp', Prefekti i Kukësit refuzon të firmosë titullin “Qytetar Nderi” për Gafurr Mazrekun

Gafurr Mazreku gjatë një përplasjeje me Azem Hajdarin në Kuvend

Ditën e djeshme në qytetin e Hasit këshilli bashkiak i dha titullin “Qytetar Nderi”, ish-deputetit të PS-së, Gafurr Mazreku.

Pas vendimit të këshillit bashkiak, pati një valë reagimesh politike nga opozita dhe qeveria. Kryeministri Edi Rama tha se PS i ka dërguar një kërkesë prefektit të qarkut Kukës, Zenel Kuçana për të mos firmosur këtë titull.

Pa kaluar 24 orë, Report Tv ka mësuar se prefekti i Kukësit nuk do e firmosë titullin për Mazrekun.

Gafurr Mazreku ka plagosur me armë në Kuvend në 18 shtator 1997 Azem Hajdarin.

 

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

Komente

 • Limi: 19/06/2018 23:23

  Diktatatori Rama nuk donte rivale

  Përgjigju
 • Liu Qiu: 19/06/2018 14:44

  Ore çështë kshu azem nevojtorja ka qen një drogmen e kriminel ordiner un skuptoj si mereni me një nevojtore që shyqyr zotit u qërua e s'qelbet er më shoqëria nga të tilla nevojtore.

  Përgjigju
 • erma: 19/06/2018 14:11

  rama paska thene turp?!!! normale se edhe ramen e dhiu m dru maloku dhe ne e bome km dhe president1 hale rama, hale gjithe dynjaja dhe i lumt pushka ketyre qe i bien trafikanteve!!!

  Përgjigju
 • Vicidoli: 19/06/2018 12:59

  Ja ka ba mire Azemit.Ai ka dash me zan vedin e Skanderbegut Berishe.

  Përgjigju
 • Sondazhi i ditës:

  A po menaxhohet si duhet situata me zjarret në vend?×

Lajmi i fundit

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë

Pas konfliktit me gruan, qëlloi me armë zjarri në ajër! Shpallet në kërkim 50-vjeçari në Vlorë