Lazio - Roma/ Kaos para derbit në kryeqytetin italian, përplasje mes tifozëve dhe policisë (VIDEO)

Lazio - Roma/ Kaos para derbit në kryeqytetin italian, përplasje mes tifozëve dhe policisë (VIDEO)

Përplasja e tifozëve të Romës me policinë

Lazio dhe Roma luajnë sot në 18:00 në "Olimpico" derbin e kryeqytetit italian, të vlefshme për javën e 27-të në Serie A. Kur duhen edhe më pak se 40 minuta nga fillimi i këtij dueli, ka pasur përplasje me tifozëve dhe policisë.

Mediet në Itali raportojnë për përplasje midis ultrasve të Romëve dhe policisë jashtë stadiumit "Olimpico". Apelet për qetësi janë hedhur poshtë dhe tashmë ka pasur përplasje mes ultrasve të Romës dhe policisë. Incidentet ndodhën pranë Ponte della Musica.

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Riorganizimi i PD, a duhet të zhvillohet menjëherë gara për kryetarin e ri?×

Lajmi i fundit

Arrestohet Vangjush Dako, Report TV mëson detaje të reja nga tenderi 18 mln lekë, u firmos nga ish kryebashkiaku

Arrestohet Vangjush Dako, Report TV mëson detaje të reja nga tenderi 18 mln lekë, u firmos nga ish kryebashkiaku