Liçaj: Drejtësi për 'shpitin' e pushkatuar, historia do dënojë kryeministrin

Aktori Neritan Liçaj tha se kjo protestë do të vendos drejtësi për 'shpirtin' e pushkatuar duke iu drejtuat shembjes së Teatrit Kombëtar. Ai u bëri thirrje të gjithë shqiptarëve të shohin përtej interesave të tyre dhe të mendojnë për të mirën e gjithë vendit, duke dalë për të luftuar për të drejtat e tyre dhe rrëzuar pushtetin e parasë dhe interesave të ngushta. Shembja e teatrit, tha Liçaj do të jetë njolla e historisë që do të dënojë kryeministrin.

"Drejtësi për shpitin e pushkatuar. Do i bëja thirrje çdo shqiptari që të mos mendojë deri te pragu i shtëpisë  së vetë pasi aty fillon vota shqiptare. Të mos mendojë ç'më duhet mua. Jo çdo gjë që ka të bëjë me këtë vend ka të bëjë me këdo prej nesh, është e ardhmja, ajo që ne do të mbjellim.  Përtej interesave të vogla, janë disa më të mëdha të vlefshme për të gjithë ne. Ka diçka tjetër përtej parasë dhe pushtetit, ajo se çfarë ti i jep vendit tënd dhe ajo nuk harrohet. Ajo çfarë bëjmë në jetë mbetët si jehonë dhe përjetësi nëse është e bukur dhe jo hakmarrja personale si ajo që bëri kryeministri dhe historia do e dënojë.  Arroganca e pushtetit duhet të jap llogari për qytetarët. Të vijnë e të na shohin në sy po patën kurojë, po se bëjnë dot. Kjo është demokracia e vërtetë", tha Liçaj.


Lajmi kryesor:

Dy orë protestë: Duam rindërtimi i teatrit aty ku ishte, siç ishte! Opozita sërish jashtë podiumit. Nesër në 11:00 para SPAK-ut, t'i bëjmë presion


/r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    I kishte mbetur 1 vit e 8 muaj burg, gjykata liron Tahirin. Si e vlerësoni?×

Lajmi i fundit

VIDEO/ I vuri flakën banesës së ish-vjehrrit të motrës, në pranga 18-vjeçari! Shpallet në kërkim vëllai i tij

VIDEO/ I vuri flakën banesës së ish-vjehrrit të motrës, në pranga 18-vjeçari! Shpallet në kërkim vëllai i tij