LISTA/ Ja 58 emrat e demokratëve nga 65 të degës nr.6 në Tiranë që kanë plotësuar formularin e Berishës për Kuvendin Kombëtar në 11 dhjetor, por 7 mbeten sekret

LISTA/ Ja 58 emrat e demokratëve nga 65 të degës nr.6 në Tiranë që kanë plotësuar formularin e Berishës për Kuvendin Kombëtar në 11 dhjetor, por 7 mbeten sekret

Onelda Zefi, kryetare e Lëvizjes Demokratike e Gruas në degën 6

TIRANË- Rreth 15 ditë para 11 dhjetorit, datë kur Sali Berisha ka thirrur Kuvendin Kombëtar, një përfaqësi e degës 6 në Tiranë ka zbardhur listën e emrave që kanë firmosur formularin që ndodhen në kasafortën e Edi Palokës.

Onelda Zefi, kryetare e Lëvizjes Demokratike e Gruas në degën 6 dhe delegate e Kuvendit ka deklaruar se 58 nga 65 prej demokratëve  që kanë firmosur, kanë kërkuar që emrat e tyre të bëhen publik, e ndërsa 7 mbeten sekret, me argumentin se pjesa tjetër ka kërkuar që emrat e tyre të mos dalin për shkak se marrëdhënie pune në institucione të ndryshme.

Lista e plotë
Onelda Zefi
Meriglen Kurbalaj
Adelina Kaja
Agim Boduri
Alban Hoxha
Ali Balaj
Arben Prendi
Ardian Kaja
Armand Martaneshi
Artur Mitrushi
Bektash Gjameta
Beneta Shena
Drita Doda
Edmir Qelaj
Eduart Hajko
Eftali Kaja
Elida Gjeraj
Rigers Sinani
Skënder Gjyriqi
Endrit Luciano Beba
Enea Lume
Erido Ndoja
Eva Selami
Fatmir Cani
Fatmir Nezaj
Fatmir Onuzi
Fidai Çani
Flamur Koçeku
Flogert Xhameta
Florin Kurekaj
Gegë Margjini
Gjergj Ndoj
Gëzim Zaimaj
Hate Çela
Haxhi Buci
Ibrahim Osmani
Ivisa Stoli
Juxhers Ibra
Kamber Beqiri
Krenar Kajo
Lulzim Shena
Markjara Ndoja
Mariglen Kolmarku
Qazim Lena

Ndërkohë më herët, edhe dega numër 3 në kryeqytet ka konfirmuar se do të marrë pjesë në Kuvendin e 11 dhjetorit të Sali Berishës. Nga sa u bë e ditur, në mbledhje votuan 20 nga 29 anëtarë gjithsej. Sot demokratëve u janë shpërndarë 2 formularë, një nga Lulzim Basha dhe tjetri nga Sali Berisha. Sali Berisha pretendon se ka arritur që të mbledhë 4200 firma të nevojshme për të thirrur Kuvendin Kombëtarë  për të rimarrë Partinë Demokratike dhe për të bërë ndryshime në statut. Ajo se çfarë tani më po përballen demokratët është dilema se në cilin Kuvend do të shkojnë, në 11 dhjetorin e thirrur nga Berisha apo në 18 dhjetorin e Bashës. Ky i fundit, në betejën e brendshme brenda selisë blu ka dalë fitimtar duke konfirmuar mbështetjen e Kryesinë dhe mbështetjen e krerëve të degëve në rrethe. Tani më, beteja finale është ajo me delegatët e partisë.

B.K./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A duhet që Kosova të pranojë propozimin e Ramës për Asociacionin?×

Lajmi i fundit

Raportimet mbi lidhjet e dyshuara të presidentit Vuçiç me grupe kriminale ngrenë pikëpyetje në Shtetet e Bashkuara

Raportimet mbi lidhjet e dyshuara të presidentit Vuçiç me grupe kriminale ngrenë pikëpyetje në Shtetet e Bashkuara