'Frontline'/ Lita: Influencër të lidhur me Metën e Kryemadhin janë kontrolluar nga BKH! S’justifikojnë shtëpinë! Bregu: Dosja CEZ-DIA e mbyllur

 

Influencër të lidhur me çiftin Kryemadhi-Meta të cilët po hetohen për pasurinë nga Prokuroria e Posaçme, janë kontrolluar nga agjentë të BKH-së. Kështu bëri me dije gazetari Lavdrim Lita i ftuar në emisionin Frontline në Report Tv, ku tha se është kryere kontrolli i banesës së një influencuesit, pasi nuk justifikon shtëpinë.

‘Influencër të lidhur me metën janë kontrolluar nga BKH. Kemi kontrollin e banesës, pasi nuk justifikon shtëpinë. Oficerët e BKH-së kanë shkuar dhe kanë marrë kartelat në kadastër, kanë marrë kartelat e pasurisë të lidhura me numëratorin telefonik që i është gjetur Kryemadhit.’- tha Lita.

Nga ana tjetër gazetari Sokol Bregu tha se dosja CEZ-DIA është mbyllur, dhe tani pritet që SPAK të marrë masë sigurie.

‘CEZ DIA është mbyllur. Tani pritet që SPAK të marrë masë sigurie. GJKKO e rrëzoi... ka të drejtën të mbajë 15 ditë një kërkesë. Valteri thotë çështja e lobimit, por nuk mendoj se është mbyllur. CEZ-Dia është e mbyllur. Nuk flitet për Kastriot Ismailajn, por për dy persona të tjerë që kanë bërë deklarata, i bie e kanë rënduar pozitën e tij pasi Meta i deklaroi si sufllaqexhinj. Dosja është mbyllur nëse e dërgon a e pushon kjo është çështje tjetër.’- tha Bregu.


Lajmi kryesor:

'Frontline'/ Prençi: Ka drejtorë në bashki që kanë dhënë dorëheqjen, të hënën ikin në SPAK! Valteri: Po vendosni gjoba! Veliaj ka bërë padi ndaj analistëve


M.Q./r.k./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com