Liverpool dështon sërish, Leicester e mposht me përmbysje

Pas zhgënjimit në përballjen direkte me Manchester City-n, Liverpool ka pësuar një tjetër disfatë në Premier League kundër Leicester. ‘The Reds’ për llogari të javës së 24 janë përmbysur me rezultatin 3-1, duke humbur mundësinë për vendin e tretë që mbahet nga Leicester.

Në King Power Stadium pjesa e parë u mbyll me porta të paprekura, ndërsa në të dytën Salah zhbllokoi për Liverpool. Ky episod duket se tërboi ‘dhelprat’ të cilët në harkun kohor kohor të dy minutave përmbysën shifrat falë golave të Maddison dhe Vardy-t.

Skuadra e Kloop mbeti e shtangur, ndërsa Barnes do të vuloste shifrat përfundimtare. Kjo ishte humbja e tretë radhazi për Liverpool në kampionat.

• Tirona: 13/02/2021 23:25

Te gjitha ndeshjet Liverpuli i ka humbur ne saj te Albitrit Ne kete ndeshje me Leicesterin , goli i pare i Lecesterit ishte offsajt kjo u pa qarte edhe nga "Vari"por per cudi nuk u anollua, ndersa goli i dyte nuk do te ishte shenuar nese Albitri do te jepte nje faull per Liverpulin ndaj nderhyrjes se gabuar qe i bene Manes ne zonen e 16 metershit te Leicesterit e cila mund te ishte kthyer ne gol per Liverpulin sepse ishte ne nje zone e cila mund te shenohet Gol , faulli nuk u lla nga albitri , topi u mor nga kundershtari u krosua dhe aksidentalisht nga perplasja e portierit me mbrojtesin topi perfundoi tek sulmuesi Leicisterit ku me porten bosh shenoi golin e dyte......

Mendoni se komisionet hetimore për Shëndetësinë e TIMS do kenë rezultat?

×

Itali/ Ngarkesa 1 ton shkëputet nga vinçi dhe zë poshtë 52-vjeçarin kosovar, humb jetën në vend