Lobimi në SHBA, Spiropali: Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit

Lobimi në SHBA, Spiropali: Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit

Elisa Spiropali

Ministrja e Shetit për Marëdhëniet me Parlamentin ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike e cila e konsideroi deklaratën e Prokurorisë lidhur me lobimin e PD-së të paligjshme.

"Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit sapo del nga dera e Prokurorisë. Pastaj kur Prokuroria i'a nxjerr në shesh gënjeshtrat, bën Sokratin e përvuejtun si i persekutuar politik. Është koha të përgjigjesh Lulzim. As Derri as Sokrati s'të ndihmojnë dot!", shkruan Spiropali.

Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi u thirrën sot në Prokurori si persona që kanë dijeni në vijim të hetimit të nisur për dosjen e lobimit në SHBA.

Pas qëndrimit rreth një orë në Prokurori, Basha deklaroi për mediat se ka prova që faktojnë se as PD dhe asnjë drejtues i saj nuk ka shkelur asnjë ligj, dhe tha se prokuroria vihet në lëvizje sa herë i intereson qeverisë.


Lajmi kryesor:

Lobimi i PD-së në SHBA/ Vjen reagimi i para nga PS-ja, Balla: Gënjeu te dera e prokurorisë


  • Sondazhi i ditës:

    Berisha-Meta e partitë e vogla bashkë për zgjedhjet vendore, a mendoni se fitojnë përballë PS?×

Lajmi i fundit

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flaës! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto

Lirimi i Bllakos, Këlliçi: U lirua pasi dha garanci se nuk do të flaës! ‘Kokë turku’ do të bëhet Klodian Zoto