Lobimi i PD-së në SHBA/ Vjen reagimi i para nga PS-ja, Balla: Gënjeu te dera e prokurorisë

Lobimi i PD-së në SHBA/ Vjen reagimi i para nga PS-ja, Balla: Gënjeu te dera e prokurorisë

Pas dëshmisë së Lulzim Bashës në prokurori dhe zbardhjes së dy letër porosive nga SHBA dhe BE për lobimin e Partisë Demokratike ka ardhur edhe reagimi nga Partia Socialiste. 

Rendit zhvillimet sipas orarit:
Ora 17:23
Lobimi në SHBA, Spiropali: Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit

Ministrja e Shetit për Marëdhëniet me Parlamentin ka reaguar pas deklaratës së Partisë Demokratike e cila e konsideroi deklaratën e Prokurorisë lidhur me lobimin e PD-së të paligjshme.

"Lulzim Basha gënjen si derri i knaqun i Migjenit sapo del nga dera e Prokurorisë. Pastaj kur Prokuroria i'a nxjerr në shesh gënjeshtrat, bën Sokratin e përvuejtun si i persekutuar politik. Është koha të përgjigjesh Lulzim. As Derri as Sokrati s'të ndihmojnë dot!", shkruan Spiropali.

Lulzim Basha dhe Gazment Bardhi u thirrën sot në Prokurori si persona që kanë dijeni në vijim të hetimit të nisur për dosjen e lobimit në SHBA.

Pas qëndrimit rreth një orë në Prokurori, Basha deklaroi për mediat se ka prova që faktojnë se as PD dhe asnjë drejtues i saj nuk ka shkelur asnjë ligj, dhe tha se prokuroria vihet në lëvizje sa herë i intereson qeverisë.

Ora 13:12
Lobimi në SHBA/Balla: Basha gënjeu edhe tek pragu i derës së Prokurorisë

Kryetari i grupit të PS-së, Taulant Balla ka reaguar pas deklaratës së prokurorisë, që theksonte se PD-ja ka paguar për lobim në SHBA 650 mijë dollarë, të cilat nuk i ka deklaruar.

Postimi i plotë
Ju që i shkoni pas një njeriu si ky, i vetmi që gënjen edhe tek pragu i derës së Prokurorisë, si mund t'ia lejoni vetes t'ju tërheqë për hunde një matrioshkë si Lulzim Basha! Me lehtësinë e genjeshtarit profesionist ai thotë që hetimi për financimet e PD ka nisur me kërkesë të PD një vit e gjysëm më parë!!!

Po ai kallzimi im ndaj tij për këtë çështje pse u bë? Po FBI dhe Departmentit Amerikan të Drejtësisë, ky i'a ka kerkuar hetimin për veten? Po autoriteteve skoceze mos ua ka kërkuar Lulzimi të kryejnë hetimet për gati 1 milionë dollarë të padeklaruara, që i dolën në Amerikë si para ruse? O ju njerez që ju sjellë verdallë Lulzimi, thirrini mendjes e mos u beni kukulla të kësaj matrioshke gënjeshtare!

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Policia ndaloi protestën e Berishës në Bulevard, si e vlerësoni vendimin?×

Lajmi i fundit

SHBA/ Shitje rekord në internet, pavarësisht inflacionit të lartë

SHBA/ Shitje rekord në internet, pavarësisht inflacionit të lartë