Londër, operacion policor, dy shqiptarë arrestohen për pengmarrje/ Emrat

Moment nga arrestimi i shqiptarëve në Londër

Dy shqiptarë janë arrestuar në Londër për pengmarrje. Shqiptarët e arrestuar janë Drilon Hykaj dhe Agon Salihi, përkatësisht 19 dhe 22 vjeç.

Sipas mediave të huaja, bashkë me dy shqiptarët janë arrestuar edhe dy anglezë, të akuzuar gjithashtu për burgosje të rremë dhe kanosje.

Operacioni policor u zhvillua në Jug lindje të Londrës dhe kanë qenë pikërisht policë të armatosur anglezë që kanë kryer arrestimin e personave të sipërpërmendur.

Ata do të paraqiten këtë të mërkurë, për t'u njohur me masën e sigurisë, në gjyqin e Magjistratëve në Westminster. 

Momente nga zhvillimi i operacionit policor 
 

 

  • Sondazhi i ditës:

    Konfirmohet rasti i parë Delta në Shqipëri, a duhet të ketë masa të shtuara?

Komento

Komente

  • Fredi: 21/11/2018 16:16

    Futini nëpër burgje dhe mundesisht izolojini nën tokë se na fëlliqën. Gjithashtu m ut në goje dhe medjave që nuk lene ditë pa e permendur të qenurit shqiptar vetëm për lajme negativë dhe paudhësira. Yyyyyyy!

    Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

E kritikuan pas denoncimit të zhurmave nga ndërtimet, reagon Braçe: Një përgjigje për të gjithë ata që më treguan karrigen dhe Erion Veliajn