POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Londër/ Stuhia 'Erik' detyron avionët të rimarrin kuotë në aeroportin Heathrow (VIDEO)

Në aeroportin Heathrow në Londër, për shkak të erërave të forta shkaktuar nga stuhia Erik, disa avionë të kompanisë British Airways kanë qenë të detyruar të rimarrin kuotë, pasi e kanë patur të pamundur të uleshin në pistë.

Pas ndërprerjes së fluturimeve ditë më parë për shkak të disa dronëve që kishin cënuar sigurinë aeroportuale si dhe erërave të forta të ditëve të tjera, kjo është e treta herë brenda muajit që aeroporti londinez ndërpret fluturimet.


d.ba./r.k./Shqiptarja.com
Komento