• Bota

  Nga zjarri në ‘Notre Dame’ tek sulmi i armatosur në London Bridge, viti 2019 në dhjetë ngjarje kryesore (VIDEO)

  Një vit me lajme, 10 ngjarjet më të rëndësishme në botë: Zjarret në 'Notre Dame' dhe Amazonë, Greta Thunberg, dy astronautet amerikane,Protesta në...

 • Bota

  Ripërsëriten zgjedhjet në Stamboll (VIDEO)

  Ky është vendimi i Komisionit Zgjedhor të Turqisë i cili mori këtë vendim pas fitores së opozitës në qytetin më të madh turk. Kandidati i Partisë...

 • Lifestyle

  Mbi 27 mijë qen në konkursin e bukurisë në Birmingham (VIDEO)

  Mbrëmjen e djeshme në Birmingham, në Mbretërinë e Bashkuar, uli siparin shfaqja më e madhe vjetore e qenve në botë, "Crufts Dog Show", në të cilën...

 • Lifestyle

  Zhytësi profesionist Rainer Schimpf përfundon në gojën e balenës (VIDEO)

  Momente tmerri ka kaluar zhytësi profesionist afrikano-jugor, 51 vjeçari Rainer Schimpf, i cili ndërsa ishte zhytur në ujrat e Port Elizabeth...

 • Lifestyle

  Zbulohet në liqenet e Minesotës rosa 'super-nënë' me 76 të vegjlit e saj (VIDEO)

  Fotografi natyralist Brent Çizek, është bërë dëshmitar i një ngjarje të veçantë. Në liqenet e Minesotës, ai ka zbuluar rosën Super Nënë, me 76 të...

 • Lifestyle

  Të mbash gruan mbi shpinë për një fuçi me birrë!!! Kampionati i forcës së burrave (VIDEO)

  Në Kampionatin e forcës së burrave, i pari që kalon finishin fiton një sasi birre të barabartë me peshën e gruas së tij dhe natyrisht titullin...

 • Lifestyle

  Sporti i ri olimpik? Ivan Scott arrin të qethë 749 dele në 8 orë (VIDEO)

  Propozimi i fermerëve të Zelandës së Re: "Është koha për ta parë këtë sport në Lojrat...

 • Lifestyle

  Karnavalet e Ivrea-s, beteja e 11 mijë ton portokalleve (VIDEO)

  Ka nisur në Torino java e karnavaleve të Ivrea-s, një ngjarje unikale me vlera të forta simbolike, ku historia dhe legjendat ndërthuren për ti...

 • Bota

  Nis në Brazil java e karnavaleve (VIDEO)

  Në Brazil kanë nisur paradat për festën më të madhe që zhvillohet në botë, karnavalet, festime që do kulmojnë në Sambodrom në datën 9...

 • Bota

  Zbulohet planeti ku jetojnë alienët (VIDEO)

  Alienët mund të fshihen në një botë të re, të ngrirë dhe misterioze, e cila ndodhet vetëm 6 vite dritë larg nga Toka. Sipas shkencëtareve “Barnard...