Lot dhe dhimbje për të rinjtë në Greqi, vdiqën të përqafuar

Foto ilustruese

Tërmeti  në Egje ka shkaktuar dhimbje dhe lot edhe në ishullin grek Samos , aty ku humbën jetën një 15 vjeçare dhe një 17 vjeçar.

E gjithë Greqia ka mbajtur zi  për dy  të rinjë që u zhdukën në tërmetin në Samos.

Sipas dëshmive të banorëve, dy fëmijët kishin lënë shkollën dhe po ktheheshin në shtëpi kur kaluan në rrugën e ngushtë që përdornin pothuajse çdo ditë. Të njëjtat dëshmi sugjerojnë se në kohën e tërmetit, studenti 17-vjeçar përqafoi të dashurën e tij 15-vjeçare për ta mbrojtur, por pa imagjinuar se ai do të ishte përqafimi i tyre i fundit. 

Babai i Arisit  shprehet kështu: "Unë e kuptova që diçka nuk shkonte kur ai nuk ma hapi telefonin. Ne filluam të kërkojmë., tha z. Komninos, për protothema.gr.

"Ata ishin dy fëmijë të dashur. Djali im ishte i lumtur  me Claire. Ata u larguan të përqafuar. Ai e përqafoi atë edhe në momentin e fundit."

Babai i Arisit theu zemrat me mesazhin që ai shkroi disa orë më parë në përkujtim të fëmijës së tij dhe Claire: "Për djalin tim arrogant. Pashë tek ti rininë time. Të trishtuarpafund për ty dhe Claire. Disa ditë më parë ju ishim të lumtur në ditëlindjen e saj. Ne që kemi mbetur pas nuk kemi më fjalë, nuk kemi më lot. Unë dua që ju ta shikoni atë atje lart.  "...

S.M./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Propozimi i PD-së, a besoni se do të bëhet vettingu i politikanëve?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Kritikat për lirinë e medias/ Rama: S'jam dakord, liria e shpifjes këtu është në nivelet më të larta! Por do përshtatem