Luajti në Champions League, 18-vjeçarja rrëzohet nga dritarja e hotelit dhe ndërron jetë

Luajti në Champions League, 18-vjeçarja rrëzohet nga dritarja e hotelit dhe ndërron jetë

Julia Ituma

Tragjedi në volejbollin dhe sportin italian. Volejbollistja 18-vjeçare Julia Ituma ndërroi jetë mbrëmjen e djeshme në Stamboll. Lojtarja e Igor Novara-s dhe e ekipeve kombëtare të të rinjve të Italisë, e cila sapo kishte luajtur në humbjen e  gjysmëfinaleve të Ligës së Kampioneve për femra ndaj Eczacibasi, ra nga dritarja e dhomës së hotelit ku ndodhej duke qëndruar me ekipin.

Për momentin nuk dihen shkaqet që kanë çuar në aksidentin me vdekje dhe as detaje të tjera. Lojtaret dhe stafi i Igor Novara u kthyen në hotelin në Stamboll pasi humbën 3-0 ndeshjen e dytë gjysmëfinale të Ligës së Kampionëve kundër skuadrës shumë të fortë turke Eczacibasi.

Julia ishte në fushë për skuadrën e Lavarinit, teksa shënoi dy pikë që rezultuan të fundit në jetën e saj.

Julia Ituma

S.DH/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Përplasja për Ukrainën, e drejtoi si duhet Rama KS të OKB?×

Lajmi i fundit

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)

GOLAT/ Liverpool dhe Roma tri pikë me vuajtje në transfertë, Panathinaikos befason Villarrealin në Europa League (Rezultatet)