Lufta në Ukrainë, Borrell: Sanksione të reja ndaj Rusisë, gjithmonë në tryezë

Lufta në Ukrainë, Borrell: Sanksione të reja ndaj Rusisë, gjithmonë në tryezë

"Sanksionet janë gjithmonë në tryezë. Ne do të diskutojmë efektivitetin e atyre të miratuar dhe gjithashtu hapat e ardhshëm." Kështu deklaroi Përfaqësuesi i Lartë i BE-së për Politikë të Jashtme, Josep Borrell, pas mbërritjes së tij në takimin e ministrave të jashtëm në Luksemburg.


Lajmi kryesor:

Kancelari austriak takim me Putin: Nuk ishte miqësor! Kryebashkiaku Mariupolit: Mbi 10 mijë civilë të vrarë, separatistët morën portin


  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se arrihet objektivi i qeverisë për pagë mesatare 900 euro?×

Lajmi i fundit

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan

DASH e shpalli ‘Non Grata’ Berishën, 65% e shqiptarëve e mendojnë të drejtë vendimin amerikan