‘Luli ndahu nga ata të dy’, Rama: Basha nuk është më! Berisha dhe Meta janë vazhdim i mallkimit për këtë vend

 

Kryeministri Edi Rama gjatë takimit të mbajtur në pallatin e Kulturës në Vlorë, nuk la pa përmendur edhe ish kryedemokratain, Lulzim Basha duke i rikujtuar se i kishte bërë thirrje të largohej nga Berisha dhe Meta.

Rama tha se ish kryeministri, Sali Berisha dhe kryetari i partisë së Lirisë, Ilir Meta ishin dy fatkeqësitë më të mëdha të shtetit shqiptar.

“E kujtoni kur thoja ‘Luli ndahu nga ata të dy’. Luli s’është më, ata të dy janë. Për fatkeqësinë e madhe të këtij vendi ata janë vazhdim i mallkimit që ka nisur kur këtu në Vlorë ka nisur shteti shqiptar që nga 1912. Nuk ka pasur Lul ndonjëherë. As Luli vetë nuk e beson se ka pasur Lul ndonjëherë”- u shpreh Rama.


Lajmi kryesor:

Aeroporti i Vlorës, Rama: Punimet kanë ecur shumë mirë, fluturimi i parë gati në fund të vitit 2024


B.V/KT/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A është i drejtë vendimi për të shtyrë Komisionin Hetimor për ‘McGonigal’?×

Lajmi i fundit

Historia e suksesit të Kim Petras

Historia e suksesit të Kim Petras