Macron: Do të kemi një Këshill Francë-Shqipëri për Inovacionin

 

Presidenti i Francës Emmanuel Macron gjatë deklaratës së përbashkët me kryeministrin Edi Rama në Paris, tha se do të nënshkruajmë një marrëveshje ndërqeveritare, në menaxhimin e ujit turizmit të qëndrueshëm dhe inovacionit.

‘Të forcojmë partneritetin tonë të çmuar në të gjitha fushat. Do të nënshkruajmë në marrëveshje ndërqeveritare, në menaxhimin e ujit turizmit të qëndrueshëm dhe inovacionit. Këshill Francë-Shqipëri për inovacionin.’- tha Macron.


Lajmi kryesor:

Rama vizitë zyrtare në Paris, Macron: Këshill Francë-Shqipëri për Inovacionin! Kryeministri: Presim krahëhapur gjithçka vjen nga ju


M.Q./E.B/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    Shqipëria humb me Italinë, a ka shanse të kalojë grupin në Euro 2024?×

Lajmi i fundit

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani

FOTO/ Zhongleri Fabian Duro mahnit tifozët skocezë në Gjermani