Magazina drusore në Dropull përfshihet nga flakët, zjarrfikësit ‘luftojnë’ me zjarrin, shkak një shkëndijë elektrike

Pak minuta më parë një magazinë drusore " VEKO" është përfshirë nga flakët në Dropull.

Në “luftë” me zjarrin janë forcat e zjarrfikëses, që kanë mbërritur në vendin e ngjarjes menjëherë.

Deri më tani dyshimi kryesor është se arsyeja e zjarrit ka ardhur nga një shkëndijë elektrike, megjithatë po punohet për zbardhjen e detajeve të ngjarjes.

Ne ndihme te zjarrfikësve te Dropullit ka shkuar edhe zjarrfikësit e Gjirokastrës.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A besoni se premtimet e programit të qeverisë Rama 3 do të realizohen?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Pak minuta para betimit të Ramës dhe ministrave, Meta mbërrin në Presidencë