Magnolia Tarisi

Magnolia Tarisi

Përbërësit:

1 litër qumësht

1 vezë

sheqer sipas dëshirës

niseshte

1 bustinë vanilje

biskota të bëra pluhur

luleshtrydhe

Përgatitja:

Në një litër qumësht shtojmë vezën e rrahur , sheqerin, dhe dy tre lugë gjelle niseshte dhe I vendosim në sobë në zjarr të ngadaltë duke I trazuar shpesh të mos formohen kokrriza, kur masa është trashur, fikim zjarrin dhe fillojmë me dekorin e gotave. Hedhim biskotë pluhur, anash vendosim copat e prera të luleshtrydheve dhe hedhim dy tre lugë nga pudingu. I hedhim sipër sërish biskotën, puding dhe sërish biskotën. Në fund e dekorojmë me luleshtrydhe.

MC/Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    25 prilli, a mendoni se pas ankimimeve të PD -LSI do kemi ndryshim rezultati në qarqe apo në rang kombëtar?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Ushtria izraelite bombardon shtëpinë e liderit të Hamasit! Borrel thirr mbledhje të jashtëzakonshme me ministrat e Jashtëm për të diskutuar që t'i jepet fund dhunës