Mali i Thatë në Korçë prej dy ditësh në zjarr, flakët ‘përpinë’ më shumë se 12 ha tokë, zjarrfikësit në ‘luftë’ me vatrat aktive

Vijon prej dy ditësh zjarri në majën e Malit të Thatë në Korçë, ku deri më tani ka “përpirë” më shumë se 12 ha toka.

“Lufta” për shuarjen e zjarrin po vijon, ndërsa sipas informacioneve kanë zbaritur 30 forca zjarrfikëse nga Maliqi dhe Pusteci.

Në videon e siguruar nga Report Tv, shihet teksa zjarrfikësit me mjete rrethanore mundohen të izolojnë vatrat e zjarrit ende aktive në zonë.  

J.GJ./KT/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Hetime për korrupsion dhe pastrim parash për Gërdecin, do bëhet drejtësi?×

Lajmi i fundit

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një  version të mirë timin

Kiara i flet Keisit për Luizin: Eshtë shumë i dashur, ka nxjerrë një version të mirë timin