Maliqi: Shteti kishte dijeni një muaj përpara për lirimin e Endrit Dokles! Gjyqtarja kishte mbrojtje politike

Maliqi: Shteti kishte dijeni një muaj përpara për lirimin e Endrit Dokles! Gjyqtarja kishte mbrojtje politike

1579729927_maliqi.jpg

Deputeti Lefter Maliqi ka deklaruar në studion e emisionit Repolitix se shteti ka pasur dijeni për lirimin e Endrit Dokles një muaj para marrjes së vendimit. Maliqi tha se shteti kishte mundës ta mbante në vëzhgim, por gjyqtarja Enkelejda Hoxha sipas tij ka pasur mbrojtje politike.

"Shteti ka SHISH dhe polici shteti dhe drejtori burgjesh që kanë pasur dijeni një muaj më parë për daljen e Endrit Dokles. Shteti kishte mundësi ta mbante në vëzhgim. Por kur gjyqtarja ka mbrojtje politike. Nga ligji nuk kanë frikë vetëm deputetët dhe ministrat këtu tek ne. Ata kanë pasuri që të ikën mendja", tha Maliqi.


Lajmi kryesor:

Lirimi i Dokles/ Maliqi: Dalje politike! U vunë në lëvizje të gjitha hallkat, e nxorën me probleme psiqike për të arritur qëllimin


  • Sondazhi i ditës:

    Hapësirat publike në bregdetin shqiptar, sipas jush janë:×

Lajmi i fundit

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com

'Kush e fiton Europianin?' Ja si u votua tek sondazhi i Shqiptarja.com