Mamaja e Arminës flet për krushkun Berisha: Vlerësimi për vajzën time ishte gjithçka, mendja e tij ka shumë peshë

Mamaja e Arminës flet për krushkun Berisha: Vlerësimi për vajzën time ishte gjithçka, mendja e tij ka shumë peshë

Pas Arminës edhe mamaja e saj, Mimoza ka dhënë opinionin për krushkun. Mimoza foli për dasmën e së bijës dhe emocionet kur e pa të veshur si nuse.

“Unë kam pasur emocione kur e pashë Arminën me të bardha, pata një si gjendje jo të mirë të vetes. I thashë vetes ‘dëgjo deri këtu kemi arritur mirë’. Nuk doja t’ia krijoja atë melankoli vajzës", tha ajo.

Mes të tjerash, Mevlani u ndal dhe te fjalimi i Sali Berishës në dasmën e Arminës. Ajo tha se fjalët e tij e kanë prekur dhe emocionuar pafund.

“Me dhuntitë e saj, mençurinë, mirësjelljen, komunikimin, njerëzinë, dashurinë, arriti të pushtojë, jo vetëm zemrën e Shkelzenti, por edhe zemrat tona, të hyjë në zemrat tona si një vajzë e dytë!”, ka thënë Sali Berisha në dasmën e Arminës dhe Shkëlzenit.

"Pas këtij fjalimi, e kam ndier veten jo të vlerësuar, sepse çdo njeri ka vlerat e veta në jetë, por vlerësimi që pati për vajzën time tregoi që ishte gjithçka, sepse fjala e tij ka peshë, mendja e tij ka peshë dhe unë e vlerësoj pafund këtë fjalim", u shpreh ajo.

M.Q.//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Mendoni se Samiti i BE në Tiranë do përshpejtojë integrimin?×

Lajmi i fundit

Aktori nga Kosova komenton gjestin e Granit Xhakës : Pritej ai gjest, ai s'ka lexuar asnjë libër në jetën e tij

Aktori nga Kosova komenton gjestin e Granit Xhakës : Pritej ai gjest, ai s'ka lexuar asnjë libër në jetën e tij