Manastirliu apel qytetarëve: Koha e vështirë që po kalojmë na thërret për më shumë solidaritet! T’i japim një dorë bluzave të bardha duke zbatuar masat anti-COVID

Foto e një mjekeje me një paciente me COVID

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook, ka shprehur mirënjohjen për sakrificën, durimin dhe përkushtimin e stafeve mjekësore që janë në vijën e patë të frontit, në përballjen me COVID-19.

Ajo shkruan se koha e vështirë që po kalojmë na thërret për më shumë solidaritet për t’i dhënë një dorë mjekëve e infermierëve kudo në Shqipëri, duke zbatuar rregullat anti-COVID, për të këputur sa më shumë hallka në zinxhirin e infektimeve.

J.GJ./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    SPAK kërkon gjykimin e Fatmir Mediut, a besoni se do të bëhet drejtësi për "Gërdecin"?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

5 bimë që do të bëjnë çdo dhomë në shtëpinë tuaj të ketë aromë të këndshme