Manastirliu në spitalin e Durrësit: Nuk ka dëmtime strukturore të spitalit, puna do vijojë normalisht (VIDEO)

Pas vlerësimit të inxhinierëve dhe drejtuesve të Institutit të Ndërtimit, spitali i Durrësit rezulton pa dëmtime strukturore, por me dëme që do të riparohen menjëherë. 
“Sapo morëm vlerësimin nga ekspertët që nuk ka dëmtime strukturore të spitalit dhe puna do të vijojë normalisht, vetëm do të bëjmë një zhvendosje të hyrjes së urgjencës deri në riparimin e dëmeve”, tha Manastirliu në prononcimin e dhënë për mediat. 

Duke vlerësuar punën e palodhur të stafeve mjekësore, Manastirliu tha se do të vijojë gjendja e gatishmërisë në spitale me staf të përforcuar.


Lajmi kryesor:

TRAGJEDI/ 50 viktima nga tërmeti! Forcat e kërkim-shpëtimit tre ditë operacione nën rrënoja (VIDEO)


G.M.//Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se Rama e Basha do të bëjnë kompromis për të ardhmen e Shqipërisë?×

Lajmi i fundit

John

Mero Baze: Kryengritja në gotë e Sali Berishës kundër SHBA