Manastirliu pret mjekët e Infektivit: Mirënjohje për punën e palodhur, bashkë për të diskutuar planin e veprimit 2021-2023

Manastirliu pret mjekët e Infektivit: Mirënjohje për punën e palodhur, bashkë për të diskutuar planin e veprimit 2021-2023

Ministrja e Shëndetësisë Ogerta Manastirliu dhe mjekët e Spitalit Infektiv

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu ka pritru sot mjekë të Spitalit Infektiv, për t’i vlerësuar për punën dhe sakrificën gjatë këtyre muajve të gjatë të pandemisë dhe për të diskutuar për hapat që do të ndërmerren për Planin e Veprimit 2021-2023 për përgjigjen ndaj Covid-19 dhe post-Covid19.

“Ndamë së bashku mendimet se duhet vlerësuar me shumë kujdes situata dhe nuk duhet ulur vigjilenca në këtë luftë me armikun e padukshëm, e cila ende nuk ka përfunduar.”, shkruan Manastirliu përmes një postimi në rrjetin e saj social Facebook.

 

J.GJ./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se në primaret e Rithemelimit ka garë të ndershme?×

Lajmi i fundit

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve

Restaurimi i Muzeut Historik nga BE, draftprojekti me rikonceptim të hapësirave. Edhe Arkeologjia e Etnografia pjesë, për të rrëfyer historinë përmes objekteve