Manchester City mposht Arsenalin, kampionët e nisin mirë

Lojtarët e Manchester City

Manchester City mbetet skuadra për t’u mundur në Premier League dhe kjo u vërtetua edhe ndaj Arsenalit, ku vendasit londinezë u mundën 0-2 në shtëpi nga kampionët. Me nga një gol në secilën pjesë, të besuarit e Pep Guardiolës e kanë nisur shumë mirë, duke fituar ndaj një ekipi të fortë në transfertë.

Golin e parë e shënoi Sterling në minutën e 14-të, çka bëri që ndeshja të ndizej edhe më shumë, por Arsenal, pavarësisht rasteve që krijoi, nuk arriti të barazojë. Goli i sigurisë për Cityn vjen në pjesën e dytë, në minutën e 64-t, kur Bernardo Silva shënon golin e sigurisë. Kaq ka mjaftuar që Manchester City të inkasojë tri pikët e parë në sezonin e ri.

//Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Çfarë mendoni se do të krijojë situata në PD me mbledhjen e dy Kuvendeve?×

Lajmi i fundit

John

Lorenc Vangjeli: Hoxha ka vdekur, por enverizmi është gjallë