Manchester United fiton me lehtësi, Lukaku arrin 100 gola

Futbollisti i Manchester United, Romelu Lukaku, arriti kuotën e 100 golave në Premier League

Manchester United i është kundërpërgjigjur menjëherë Liverpool dhe ka marrë vendin e dytë në renditjen e Premier League, pas fitores në 2-0 në “Old Trafford” ndaj Swansea. “Djajtë e Kuq” kanë shënuar dy herë në pesë minutat e para, duke fituar lehtësisht. Romelu Lukaku shënoi golin e parë pas pesë minutash lojë, pas pasimit të marrë nga Alexis Sanchez.

Sulmuesi belg arriti kuotën e 100 golave në Premier League dhe bëhet lojtari i pestë më i mirë në moshë që kap “shekullin” me gola, pas Owen, Fowler, Rooney dhe Kane. Lukaku është 24 vjeç e 322 ditë. Golin e dytë për Manchester United e shënoi Alexis Sanchez në mesin e pjesës së parë dhe në vazhdimin e lojës të besuarit e Jose Mourinho u morën me administrimin e fitores që i ngjit në vendin e dytë të renditjes me dy pikë më shumë se Liverpool i vendit të tretë

×

Conference League/ Dramë në 120 minuta dhe penallti, Fiorentina dhe Aston Villa kalojnë në gjysmëfinale