Maqedoni e Veriut/ 1,715 të infektuar dhe 20 viktima në 24 orët e fundit! Shërohen 2,057 të tjerë! 13,962 raste aktive me COVID

Maqedoni e Veriut/ 1,715 të infektuar dhe 20 viktima në 24 orët e fundit! Shërohen 2,057 të tjerë! 13,962 raste aktive me COVID

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 1,715 raste të reja me koronavirus nga 4,811 testime të kryera.

Fatkeqësisht 20 persona nuk e kanë fituar betejën me koronavirusin gjatë këtyre 24 orëve. Sakaq, 2,057 qytetarë janë shëruar.

Prej fillimit të pandemisë në Maqedoninë e Veriut, janë regjistruar 274,144 të infektuar me koronavirus.

Në total 251,688 persona janë shëruar dhe 8,494 qytetarë kanë humbur jetën si pasojë e COVID.

Aktualisht në të gjithë Maqedoninë e Veriut numri i rasteve aktive me koronavirus është 13,962.

Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Reforma territoriale, mendoni se ndarja aktuale në 61 bashki është në rregull?×

Lajmi i fundit

John

Zjarri në Krastë, Ministri i Mbrojtjes: Vatër serioze! Kanë shkuar 60 forca, po punohet për shuarjen