Maqedoni e Veriut/ 342 raste të reja dhe 7 të vdekur në 24 orët e fundit! 7,616 viktima në total që prej fillimit të pandemisë

Foto ilustruese

Maqedonia e Veriut ka regjistruar 342 raste të reja me koronavirus nga 2,349 testime të kryera.

Fatkeqësisht 7 qytetarë kanë humbur jetën gjatë këtyre 24 orëve. Mësohet se 3 prej tyre janë nga Shkupi, ndërsa nga dy në Manastir dhe Ohër.

Që prej fillimit të pandemisë në Maqedoninë e Veriut janë diagnostifikuar 216,670 raste me COVID, ndërsa 201,017 prej tyre janë shëruar dhe 7,616 kanë ndërruar jetë.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

Policia rrethon zonën e ‘5 majit’ në Tiranë, IKMT pritet të shembë disa banesa në kuadër të rindërtimit! Shoqërohen në policia disa banorë (VIDEO)