Maqedoni e Veriut/ 460 të infektuar dhe 7 viktima në 24 orët e fundit! 8,001 raste aktive me COVID

Foto ilustruese

Në 24 orët e fundit në Maqedoninë e Veriut janë regjistruar 460 raste të reja me koronavirus nga 2,424 testime të kryera.

Ndërkohë, gjatë 24 orëve të fundit 7 qytetarë kanë humbur jetën nga COVID.

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut njofton se 543 pacientë janë shëruar gjatë këtyre 24 orëve.

Që nga fillimi i pandemisë janë shënuar 7,581 viktima dhe 215,585 janë diagnostikuar me COVID.

Në të gjithë vendin mësohet se janë 8,001 raste aktive me COVID.

M.Ç/Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Integrimi në BE, a duhet të ndahet Shqipëria nga Maqedonia e Veriut?×

Lajmi i fundit

John

6 marsi, testi kyç i Bashës