Maqedonia e Veriut, 28 viktima dhe 1093 raste pozitive me COVID-19

Në Maqedoninë e Veriut ka regjistruar sot 28 viktima dhe 1093 raste pozitive me COVID-19. Gjatë 24 orëve të fundit nga 3084 testime të realizuara, 1093 persona u konfirmuan pozitivë.

Gjithashtu janë shënuar 28 viktima, ndërsa janë shëruar 819 pacientë me COVID-19.

Rastet pozitive janë shënuar: Shkup-431, Kumanovë-57, Dibër-14, Shtip-41, Prilep-60, Tetovë-41, Strugë-29, Veles-55, Manastir-37, Ohër-37, Kavadarc-44, Gostivar-94, Gjevgjeli- 14, Strumicë-18, Kriva Pallankë-7, Radovish-11, Krushevë-8, Koçan-13, Probishtip-2, Makedonski Brod -2, Vallandovl-3, Vinic-3, Dellçevë-7, Kratovë-1, Sveti Nikollë -20, Kërçovë-15, Resnjë-10 dhe Negotinë-19.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    10 vjet më pas, a është bërë drejtësi për ‘21 janarin’?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Inaugurimi i Biden/ Të gjithë sytë te Bill Clinton...që po fle në karrige