Maqedonia e Veriut shifra rekord, 39 viktima dhe 1237 raste të reja nga COVID-19

Ministria e Shëndetësisë në Maqedoninë e Veriut informon se në 24 orët e fundit janë kryer 3.200 teste, ndërsa janë regjistruar 1.237 raste të reja me COVID-19. Në Shkup-506, Kumanovë-34, Shtip-55, Prilep-91, Tetovë-51, Strugë-31, Veles-67, Manastir-30, Ohër-26, Kavadar-31, Gostivar-75, Gjevgjeli-23, Strumicë-38, Kriva Pallankë-8, Radovish-11, Krushev-12, Koçan-15, Probishtip-3, Demir Hisar-7, Makedonski Brod-4, Berov-1, Vallandov-6, Vinicë-3, Dellçev-2, Kratov-5, Sveti Nikollë-24, Kërçovë-36, Resnjë-13, Negotin-29.

Sot janë regjistruar 39 viktima nga koronavirusi, dhjetë pacientë. Numri i përgjithshëm i të diagnostifikuarve me koronavirus në vendin tonë që nga fillimi i epidemisë është 52.449. Instituti i Shëndetit Publik tha se janë edhe 748 pacientë të shëruar.

I.K./Shqiptarja.com
  • Sondazhi i ditës:

    A mendoni se kolaudimi i automjeteve në shtet do të sjellë përmirësim të shërbimit dhe sigurisë?

Komento


×

Lajmi i fundit

John

Viti 2021 'Epoke e re' për bizneset shqiptare! Tatimet: Nga 1 janari 2021 do të zbatohet fiskalizimi! Faturat elektronike, rrisin të ardhurat dhe ulin evazionin fiskal