Mark Marku shërohet nga COVID: Sot kam filluar fushatën, tentojmë të fitojmë 5 mandate në Lezhë

Drejtuesi i fushatës së PD në Lezhë Mark Marku për emisionin “Pa protokoll” në Report Tv ka deklaruar se tashmë është shëruar nga COVID dhe sot është kthyer në fushatë.

“Bëra trajtim por kaloi pa probleme, pothuajse asimptomatikë. Jam kthyer në fushatë sot dhe kam filluar fushatën. Ndërkohë që merrje trajtimin për të parandaluar çdo pasojë kam punuar nga shtëpia”, tha Marku.

Duke folur për listën përfaqësuese të PD në Lezhë, Marku tha se ata po tentojnë të fitojnë 5 mandate.

“Është lista më përfaqësuese e mundshme, gjithë lista e PD është e mirë. Lista e qarkut lezhë është përfaqësore. Ne tentojmë të fitojmë mandatin e 5. Atmosfera është e mirë njerëzit janë shumë të motivuar qytetarët janë të predispozuar për ndryshim. Nga ana tjetër mllefi dhe shqyerja që PS u ka bërë qytetarëve është shpërthyese. Socialistët po kërkojnë mandatin e 3 ndërkohë që kanë 2 mandate që skanë bërë asgjë.

Ka shenja se ata kanë lëvizur ne kemi krijuar struktura që po i ndjekim, dhe do shkojnë në SPAK. Kemi identifikuar disa persona që kanë filluar të lëvizin dhe po i ndjekim hap pas hapi. Ligji është shumë i qartë dhe ne do garantojmë votën dhe pikë. Të mos kenë frikë qytetarët”, tha Marku.

Be.K./r.k./Shqiptarja.com
 • Sondazhi i ditës:

  Atentate mafioze dhe vrasje, a ndiheni të rrezikuar nga kriminaliteti në rritje?

Komento

Komente

 • Toni: 10/04/2021 13:48

  Më vjen shumë keq... që u shërove o mi kanalesh!

  Përgjigju
 • Rexhep Kasap Bule Leka [ kepi ]: 10/04/2021 12:09

  O gagaçi mark mut marku po ti je kart e djegur o gagaç. Po kush do të japi vot ty mor pis burec gagaç. Zoti stë ka bër kot ty gagaç të ka bër me shenj se je pis burec bur.

  Përgjigju
 • Mak marky: 10/04/2021 07:26

  Ky me ate surrat dhe mendje te kompleksuar qe ka ben vetem si zevendes Frat franceskan ne nje nga kishat e zonave te thella te oroshit, ku te merret me fikjen dhe ndezjen e qirinjve , she Gjerkmarkaj frati tjeter I paarrire Franceskan te mbaj unazen e madhe te celesit per kishen e vogel .. por asnjeri nga keto nuk ben per parlament.. do ishin dy te rrjedhur me shume

  Përgjigju
 • Marku rrk: 10/04/2021 01:48

  Ky ose eshte rrk ose ka qef me u duk si i tille

  Përgjigju


×

Lajmi i fundit

John

Sfidat e pleqërimit, mosha mediane e Shqipërisë rritet me 4 muaj në një vit, arrin në 37.6 vjeç