POP 5

Lajmet më të lexuara të 5 minutave të fundit

Mashtrimi 3.3 milionë euro, Jose Mourinho pranon dënimin një vit burg

Trajneri Jose Mourinho

Trajneri i Manchester United, Jose Mourinho, ka vendosur të pranoje dënimin me një vit burg për veprën e mashtrimit me taksat me shumën e € 3.3million (£ 2.9m).

U përgjigja, nuk e kundërshtova gjobën, pagova dhe nënshkrova një marrëveshje zyrtare me shtetin në të cilin gjithçka u mbyll përfundimisht.

Jose Mourinho, trajner 

Mourinho i ka kryer shkeljet në kohën kur drejtonte skuadrën e Real Madrid dhe sipas “El Mundo”. Në ditët në vijim Prokuroria dhe Thesari i Shtetit do të konfirmojnë marrëveshjen e nënshkruar me “Special One”, ku edhe ai pranon fajësinë.

Për të shmangur shkuarjen në gjyq dënimi do të kovertohet me gjobë financiare, në total portugezi do t’i paguajë 669,323 euro Thesarit Spanjoll.

ke.mu./Shqiptarja.com
Komento

Komente

  • futja kot: 07/09/2018 02:20

    Jane pjerdhur dhe rrjedhur Pokuroria dhe Thesari i Shtetit ne Spanje, ne niveliet e te ardhurave qe perfitojne si trajner te rangut ""Special one" asnje prej tyre nu i ben vete bilacet per te nxjerre sa te ardhura duhet te derdhen ne arken e Shtetit nga tatimet mbi te ardhurat, por kane menaxhere njerez te specializuar dhe te licensuar. Edhe kontratat qe lidhin keta trajnere te medhenj po me klube te medhenj i formulojne dhe i bejne gati per firme menaxheret qe marrin nje perqindje te majme nga keto transferta ne ekipe te ndryshme.

    Përgjigju