Masivi i dheut shembet mbi rrugë, bllokohet aksi Rrëshen-Bukmirë (FOTO)

Masivi i dheut shembet mbi rrugë, bllokohet aksi Rrëshen-Bukmirë (FOTO)

Shirat gjatë ditëve të fundit kanë sjellë probleme të mëdha në disa akse rrugore në vendin tonë. Ditën e sotme si pasojë e rrëshqitjes së dherave në rrugë është bllokuar aksi Rrëshen-Bukmirë.

Masivet e dheut kanë rrëshqitur në dy vende të këtij segmenti rrugor duke bërë që lëvizja të paralizohet plotësisht. Ndërkohë punonjësit e bashkisë me mjetet e tyre po punojnë për largimin e inerteve të derdhura në rrugë dhe për hapjen e qarkullimit.

Kjo rrugë është ndërtuar rreth 1 vit më parë por përsëri por pavarësisht kësaj pjesa pranë kodrave dhe shpateve të malit nuk është e mbrojtur me rrjetë.

Kujtojmë se vetëm një ditë më parë u bllokua aksi Krujë-Sarisalltik për shkak se një shkëmb i madh u shemb mbi rrugë.

/r.k./Shqiptarja.com
Komento

KUJDES! Nuk do të publikohen komente që përmbajnë fjalë të pista, ofendime personale apo etiketime mbi baza fetare, krahinore, seksuale apo që shpërndajnë urrejtje. Në rast shkelje të rëndë të etikës, moderatorët e portalit mund të vendosin të bllokojnë autorin e komentit, të cilit do t'i ndalohet nga ai moment të komentojë te Shqiptarja.com

  • Sondazhi i ditës:

    Sipas jush, a duhet që KFOR të marrë në kontroll veriun e Kosovës?×

Lajmi i fundit

Vijon ende zjarri në zonën e mbrojtur të Pishporos, prefekti: Është siguruar mbrojtja e banesave

Vijon ende zjarri në zonën e mbrojtur të Pishporos, prefekti: Është siguruar mbrojtja e banesave